środa, 25 marca 2020

Szukamy wiosny ! Czwartek, 26.03

Czołem Pierwszaki!

Dziś posłuchacie przeczytanego przeze mnie wiersza pt. " Pierwiosnek". Spróbujemy również opisać ustnie pierwiosnka.  Będziecie  również samodzielnie czytać wyrazy oraz zdania. Do zeszytu przepiszecie wskazany tekst. Na matematyce poćwiczymy dodawanie i odejmowanie w zakresie 13. Na technice wykonacie prace plastyczne, a później poćwiczycie na świeżym powietrzu.

Edukacja polonistyczna 
Proszę przygotować zeszyty z edukacji polonistycznej. Zapiszcie:
W klasie                    26.03

Temat: Szukamy wiosny 

Posłuchajcie czytanego przeze mnie wiersza( nagranie do odtworzenia na Messengerze). Spróbujcie odpowiedzieć na pytanie: Jakie oznaki wiosny są opisane w wierszu? Dlaczego pierwiosnkowi podobało się na świecie? Co Wam podoba się wiosną? 

Popatrzcie na obrazki. Spróbujcie nazwać przedstawione na nich zwiastuny wiosny.  

Znalezione obrazy dla zapytania: oznaki wiosny grafika  Znalezione obrazy dla zapytania: oznaki wiosny grafika

Znalezione obrazy dla zapytania: oznaki wiosny grafika Znalezione obrazy dla zapytania: oznaki wiosny grafikaZnalezione obrazy dla zapytania skowronek grafika

Znalezione obrazy dla zapytania: bazie kotki obrazy Znalezione obrazy dla zapytania: biedronka grafikaZnalezione obrazy dla zapytania motyl grafika

Nazwy tych zwiastunów wiosny. które potraficie zapisać wpiszcie w zeszycie po przecinku. 
Brawo :-). Z wyrazem biedronka i krokus ułóżcie w zeszycie krótkie zdanie.  A teraz spójrzcie na ilustrację.

Znalezione obrazy dla zapytania pierwiosnek grafika

To jest pierwiosnek. Popatrzcie na niego i odpowiedzcie ustnie na pytania:
1. Jakie kolory ma pierwiosnek?
2.Czy widziałeś/ widziałaś kiedyś pierwiosnka?

Przeczytajcie teraz zdania.

Odlatują szpaki.
Zakwitają pierwiosnki.
Skowronki latają nad polem. 

Przepisz te zdania do zeszytu.

Świetnie. Otwórzcie teraz ćwiczenia str. 34 i 35.Wykonajcie zadanie 1 oraz 4. Chętne dzieci mogą wykonać zadanie 3. 

Edukacja polonistyczna skończona. Wieczorem przeczytajcie przed snem czytankę ze strony 79. 

Edukacja matematyczna

Tradycyjnie w zeszycie zapiszcie datę. Jeśli macie możliwość wydrukujcie kartę i wklejcie do zeszytu. Jeśli nie macie takiej możliwości przepiszcie do zeszyty działania. A ich wyniki podkreślcie według kodu. 


Została nam jeszcze  edukacja techniczna oraz wychowanie fizyczne.

Edukacja techniczna : 

Przygotujcie klej, nożyczki, kolorowe kartki, białą kartkę techniczną. Jeśli nie macie kolorowych kartek możecie jedną białą kartkę pokolorować na różne kolory. Następnie wytnijcie paski z kolorowych kartek. Zacznijcie od namalowania na kartce konturów motyla ,tak jak na obrazku poniżej (pisakiem, markerem, kolorowym pastelem). Kiedy na waszej kartce będzie już nakreślony motyl dorysujcie mu czułka i ozdóbcie jego tułów. Nie muszą to być koraliki czy kryształki jak na obrazku .Możecie  zrobić kredkami, czy pisakami groszki, kropeczki, paseczki. Liczę na Waszą POMYSŁOWOŚĆ.
Kiedy kontur i tułów będzie skończony zacznijcie przyklejać paseczki złożone w pół. Pamiętajcie, że zaczynacie od zewnątrz skrzydełek, czyli tej dłuższej części i kierujecie się warstwami paseczków do tułowia motyla.
 Powodzenia!!! Na wykonanie prac macie cały tydzień. 

Wychowanie fizyczne 

A teraz, jeśli pogoda pozwala wyjdźcie na świeże powietrze i poćwiczcie kozłowanie piłką. Pamiętacie zawody z piłką w klasie? Jeśli masz rodzeństwo możesz urządzić takie zawody. 

Pozdrawiam Was serdecznie.

pani Paulina 

Do zobaczenia w drugiej klasie, czwartek 25.06

Kochani!  Przeczytacie dziś krótki tekst informacyjny. Obejrzycie widokówki z różnych miejsc w Polsce. Narysujecie w zeszycie wakacyjny po...